Nahlédnutí do života v Domově důchodců Čížkovice

  •  

Návštěva obchodu, kadeřnického salonu či procházka s pejskem jsou pro řadu z nás naprosto běžné činnosti, avšak pro naše seniory jsou to mnohdy nedosažitelné cíle. Z tohoto důvodu se snažíme všední dny uživatelům obohatit tím, že jim tyto aktivity zprostředkováváme přímo v Domově důchodců Čížkovice. Každý měsíc dojíždí prodejce se svým zbožím, kde si každý může vybrat nejen sladké nebo trvanlivé potraviny, ale i kosmetiku a jiné zajímavé věci.

Velmi oblíbeným zpestřením dne našich seniorů se stala pravidelná návštěva fenky Bony, která svojí bezprostředností a zájmem o uživatele dokáže téměř na všech tvářích vykouzlit úsměv. Za svoji přítulnost je následně odměněna. Dokáže si opatrně vzít z rukou uživatelů speciální dobrotu pro pejsky. Uživatelé se při loučení těší na další návštěvu a Bona odchází se spokojeným vrtěním ocásku.

Každý měsíc se jedna z koupelen v domově důchodců promění v kadeřnický salon, kde oceňovaná vlasová specialistka paní Lucie Harrerová ze salonu Harrer’s fashion hair, vytváří krásné účesy našim uživatelům. Vedle na druhé koupelně probíhá pedikúra, kterou si mohou dopřát jak ženy, tak muži. Péče o nohy je náročná a je zapotřebí odborné pomoci, z tohoto důvodu nás navštěvuje zkušená pedikérka paní Marková. Zdálo by se, že jsou to maličkosti, ale tyto prožitky dokážou našim uživatelům zpříjemnit celý den.

Zuzana Česalová, Zděnka Enochová, Domov důchodců Čížkovice