Městští strážníci navštívili bukovské seniory

  •  

Strážníci ze skupiny prevence kriminality a dopravní výchovy se setkali se seniory,  v rámci preventivního projektu Městské policie Ústí nad Labem, pod názvem  „Myslíme na vás“.  Tentokrát preventisté navštívili klienty Domova pro seniory Bukov. Svojí přednáškou „Jak chránit sami sebe“ zpříjemnili seniorům pondělní odpoledne.

Strážníci zprostředkovali objektivní a zajímavé informace z oblasti prevence kriminality s důrazem na skutečnost, že senioři patří mezi nejohroženější skupinu osob v naší společnosti.  Preventisté seniorům radili,  jak chránit sami sebe a svůj majetek před zloději a násilníky, kteří se snaží využít hendikepu, který s sebou  přináší stáří.

Zpestřením přednášky byly praktické ukázky sebeobrany  pomocí předmětů, které má většinou každý člověk běžně při sobě, jako je hůl, klíče nebo třeba jen baterka. V závěrečné diskuzi byly ze strany seniorů  na přednášející vzneseny zajímavé dotazy, které byly strážníky bezezbytku zodpovězeny. Takováto setkání  strážníků se seniory budou pokračovat i nadále.

Městská policie Ústí nad Labem

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*