Manželé Zemanovi jsou mezi Osobnostmi roku Ústeckého kraje

  •  

Ve čtenářské anketě Metropolu „Osobnost roku Ústeckého kraje“ se za rok 2016 v kategorii kultura umístili také Petr a Martina Zemanovi, dirigenti Ústeckého dětského sboru UJEP.

Akademici z Pedagogické fakulty UJEP, konkrétně katedry výchov uměním, jsou spojeni s Ústeckým dětským sborem od roku 1998. Od roku 2011 stojí v jeho čele (PhDr. Petr Zeman, Ph.D., jako hlavní sbormistr, PhDr. Martina Zemanová, Ph.D., jako manažerka sboru). V roce 2011 se stal sbor Ústeckým dětským sborem UJEP.

Ústecký dětský sbor vznikl v roce 1966. Za dobu své historie jím prošly stovky dětí, které díky sboru prožily krásné chvíle společného zpívání, koncertování, ale také neopakovatelné zážitky díky koncertním výjezdům do zahraničí, kam by se ústecké děti jinak velmi těžko v minulosti sami podívaly. To vše je však neodmyslitelně spojeno s obrovskou prací sbormistrů a manažérů sboru. Jejich práce s mládeží zasluhuje obdiv a úctu.

„Potěšila nás již samotná nominace a ocenění si velmi vážíme, přestože jsme nezískali příčku nejvyšší,“ říká hlavní sbormistr Petr Zeman: „Velkým přínosem pro nás byla i možnost vystoupit se sborem při samotném vyhlášení výsledků v Clarion Congress Hotelu, kde se děti představily jinému publiku, než na které jsou zvyklé, a vstoupili jsme tak do povědomí širšího okruhu posluchačů v místě našeho působení. Pořadatelům ankety a všem, kteří pro nás hlasovali, upřímně děkujeme,“ dodávají manželé Zemanovi.

UJEP Ústí nad Labem