Lounští senioři nesedí s rukama v klíně

  •  

Město Louny má partnerské město v Německu již 47 let. Náš lounský klub seniorů má partnerský vztah se senior klubem Volkssolidarität 15 let a to jsme oslavili dne 22. října v Zschopau. S hosty se sešli představitelé – zastupitelé Radnice v Zschopau.

Za Město Louny se zúčastnili starosta Pavel Janda a místostarosta Vladimír Hons. Dalšími vzácnými hosty byli pan Hubert Sigmung – rodák z Mostu, který napsal knihu o svém dětství, jejíž český překlad zní „Dům ve Štocherově ulici“. V programu vystoupily soubory Senior Melody Louny a Volkssolidarität Zschopau. Bylo to velice milé
a přátelské odpoledne s dalším vzpomínkovým programem a závěrem i mezinárodním tancem. Před tím se uskutečnilo mezinárodní setkání v Praze v knihovně Václava Havla od SENSENU „Dopis vnoučeti“. Tento projekt vznikl v Polsku a zapojeni jsou do něj Němci z Heidelbergu a Prahy. 4. října jsme byli na obnoveném Dni seniorů v Praze na Žofíně, který pořádal jako v minulosti ŽIVOT 90 pod. Zde se senioři setkali s ministryní MPSV, herci, zpěváky.

Dále se mohli seznámit se s aktivitami, pomůckami pro seniory, včetně další osvěty a informací. Ve středu 2. října byla oslava v Lounech, o které jsme vás již informovali, s udílením „Lounského granátového srdce“ a 30. září byly dvě akce – jedna krajská v Ústí n/L a druhá v Praze, o těch jsme již také psali. Tak vidíte, senioři jsou aktivní a nesedí doma s rukama v klíně nebo na lavičce a nekrmí holuby, případně nepřepínají v televizi seriály a nežijí jen životy seriálových hrdinů. Nebuďte doma sami a užívejte stáří v aktivitách, které se vám nabízejí. Závěrem musím dodat, že bez finanční podpory Města Louny, bychom nemohli všechny aktivity zvládnout. Děkujeme.

Vilma Svobodová, manažerka Pomoc bližnímu Louny

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*