Letní setkání seniorů mělo úspěch

  •  

Konal se již 19. ročník Letního setkání seniorů. Tentokrát v námořnickém a pirátském stylu.  Akce se uskutečnila 23. srpna na mosteckém hipodromu a zúčastnilo se přibližně 600 osob.

Mezi nimi byli senioři z jednotlivých zařízení MSSS v Mostě – p. o. a z Klubu seniorů v Mostě. Dále přijeli senioři z Bystřan, z Teplic, z Filipova, z Hostomic, z Chomutova, z Jirkova, z Kadaně, z Klášterce nad Ohří, z Líbeznice, z Litvínova, z Meziboří, z Podbořan, z Ústí nad Labem, ze Žatce a z Prahy.

Celkem soutěžilo 39 tříčlenných družstev, z toho 6 domácích družstev v kategorii penziony pro seniory a domy s pečovatelskou službou, 5 domácích družstev v kategorii domovy pro seniory a 28 družstev hostů.

Senioři soutěžili v těchto disciplínách – Návrat mořských živočichů do vodní říše, Rybář, Mořská panna, Lov do sítě, Hod na kotvu, Hledání ztraceného pokladu, Spusťte plachtu, Bollo ball a disciplína Magistrátu města Mostu.

„Letní setkání seniorů bylo zahájeno hromadnou rozcvičkou. Hlavním programem byla oblíbená hudební kapela Kladenská heligonka. Dále vystoupily seniorky z MSSS v Mostě, seniorky z Litvínova či děti z Denního dětského rehabilitačního stacionáře, Střediska denní péče o děti do tří let věku v ul. Františka Malíka v Mostě. Doprovodným programem mimo podium byla jízda na koních, koňský povoz, prodej ergoterapeutických výrobků či pejsci pod vedením p. Gaertnera. Úspěch sklidili také studenti ze Střední školy diplomacie a veřejné správy s tvořivou dílnou a ukázkou airsoftu,“ říká Michaela Nermuťová z MSSS Most.

V rámci setkání věnovalo město Most seniorům posilovací stroje – rotoped, multifunkční recumbent a pedálovou pomůcku.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*