Lavičko, kéž bys promluvila…

  •  

Určitě znáte tu písničku „Kéž lavičko, kéž bys promluvila“ text je o lásce. Ale my máme v Teplicích v šanovském parku před Mušlí laviček tolik, že kdyby všechny „promluvily“, tak by to byl pořádný šum! Tyto lavičky totiž slouží seniorům teplického SPCCH jako tělocvičné „nářadí“. Cvičitelka Věra Heinová  totiž už v roce 2021 pozvala naše členky právě tam. A začalo cvičení vsedě.

Když se zatáhla obloha a spustil se déšť, tak se cvičenky vždycky schovaly na pódium pod stříšku Mušle. Když se sluníčko zbláznilo a rtuť se vyšplhala téměř ke třicítce, ženám nabídly stín vzrostlé stromy. Od jara až do konce října se na lavičkách objevuje v průměru 14 a někdy až 22 cvičenců. Aby to protahování nebylo tak jednoduché, tak používají jako pomůcky pružné gumy, místo činek PET lahve naplněné vodou, šátky, míčky, ať ten pohyb stojí za to! Samozřejmě, že cvičení na lavičkách nelze přehlédnout, a tak mají „sportovci“ často diváky. Jednou se mezi ně vmísily i děti mateřské školy, když tudy šly na vycházku.

V zimním období se cvičenky vždy přemístily do Centra radosti v Českobratrské ulici, ale v lednu 2023 už to nepůjde, tam totiž dochází ke změnám, snad pronájmu. Ale cvičitelka Věra Heinová se jen tak nevzdává a věří, že se svým kolektivem opět najde řešení.

Věra Lukášková, SPCCH Teplice