Květnové dny senioři z Dubí nepromarnili

  •  

Nastal jeden z nejkrásnějších měsíců roku, začal máj. Příroda plnou silou ožila, probudila se k životu. Tento měsíc začal pilným úsilím našich obyvatel, v čele s naší Dankou, na zahradě, při sázení bylinek, květin, rybízů, salátu, kedluben, dýní, jahod, setí slunečnic, ředkviček a hrášku, střiháním keřů, úklidem cestiček a ostatních zahradnických úkonech. K tomu jsme ještě přidali přípravu hřiště na pétanque a prostor na hru ruských kuželek.

Výsledky úsilí nenechaly na sebe dlouho čekat, zahrada nádherně ožila a rozkvetla pro potěšení nás klientů, našich návštěv i hostů ptačí havěti. Ti nás pak obšťastňují svým zpěvem. A věřte, že nás to nyní táhne na tu naší zahradu mnohem více, než dřív. Chodíme pozorovat každou rostlinku, jak vylézá ze země, díváme se na každé poupátko, které rozkvétá, počítáme každou jahůdku, která se nalévá a červená. To se nám to sedí, pozoruje a odpočívá na lavičkách a houpačce…

Třetí květnový den byl pro nás veselým. Přijely za námi děti z MŠ Mstišov. Jejich vystoupení bylo tak trochu i naším vystoupením. Přichystali si pro nás melodie a popěvky známých lidových písniček. My je měli uhodnout a pak společně s dětmi zazpívat. To celé bylo velmi milé a spontánní. Odměnou pro děti byly polštářky vytvořené v naší dílničce. Dívat se na drobotinu, jak se mazlí s měkkým dárečkem od nás je tak radostné vidět….

Na oslavu Dne matek jsme si pozvali děti z MŠ Dubánek. Přišlo jich na třicet čtyři a to už je velká síla a také radost. Opět sluníčko hřálo, bylo krásné dopoledne. Písničky dětí nám přinesly potěšení a jejich vlastnoručně vyrobené dárečky také. Ani my jsme s dárky nezůstali pozadu. Z naší dílničky opět putoval pro každého zpěváčka malý polštářek. Dětem se moc líbily. Těšíme se na příští setkání.

Za klienty DD Dubí, ul. Ruská, Jana Matoušková