Kulturní tip Petra Berounského

  •  

Chtěl bych pozvat na akce, které sám dělám. Osmého září od 18:00 hodin pořádám již 39. COUNTRY MARINGOTKU. Jedná se o Jam Session muzikantů a opět si zahrají s Ústeckou legendou Karlem Poláčkem, zakladatelem Bluegrass Hoppers a dloholetým kapelníkem skupiny Fešáci, kteří púrávě letos slaví 50 let od vzniku. Hraje se v Cyklokempu Loděnice v Brné a to za každého počasí. Tak milovníci country, nástroje s sebou.

Další akce je jiného cvharakterů, jedná se o soutěž ve vaření, Trampský kotlík. Již sedmé kolo se koná v Děčínském okrese, ve Mlýnech u Kytlice, za místním hostincem 23. září od 12:00 hodin. Soutěžit mohou všichni, ne jen trampové. Soutěž spočívá v tom, do časového limitu 5. hodin uvařit jídlo na otevřeném ohni z předem dané suroviny. Tentokrát to bude kančí maso.

Nápadům se meze nekladou, a pokud by někdo měl zájem a chtěl se přihlásit, tak na e mal:kotlik@berounsky.cz a více info na: facebook.com/trempovesobe/. Jinak lze přijet vlakem, nebo na kole jen na kukandu a v téhle nádherné oblasti Kytlicka a Mlýnů se můžete vypravit i na houby. Večer po soutěži je vždy hraní na sále a opět by měl být přítomern i Karel Poláček, který přislíbil jít do poroty.

Petr Berounský, ústecký fotograf