V Krupce slavili diamantovou svatbu i vítali nové občánky

  •  

Na krupském městském úřadě se třetí dubnový víkend konaly dvě události, které jsou významnými milníky v životě jednotlivců i města. Radostné chvíle totiž spolu prožiliobřadní síni městského úřadu jak rodiče se svými nejmenšími dětmi, tak také manželé ze zkušenější generace, kteří oslavili 60 let společného života.

V Krupce je vítání občánků skutečnou tradicí, která se koná již více než 50 let. Někteří členové krupského komisního Sboru pro občanské záležitosti a rodinu, který vítání občánků organizuje, jsou skutečnými pamětníky těchto krásných okamžiků.

Výročí diamantové svatbyv okruhu svých nejbližších společně oslavili manželé Schönpflugovize Soběchleb. Slavnostně si tak připomněli své rozhodnutí, které učinili ve svém mládí.

AntonínSchönpflugse narodil v Loučné u Litvínova, ale skoro celé dětství prožil v Soběchlebech. Pracovaljako horník či truhlář. Svůj volný čas věnoval fotbalu a byl řadu let předsedou fotbalového klubu v Soběchlebech.Věra Schönpflugováse narodila v Soběchlebech, které jsou dnes součástí Krupky. Od roku 1957 až do důchodu v roce 1993 učila na ZŠ na 1. stupni v Unčíně.  Až do roku 2003 pomáhala dle svých možností na místních školách v Krupce.Řadu let pracovala na Městském úřadě v Krupce v zastupitelstvu města, v Soběchlebech a po sloučení s Krupkou pracovala ve Sboru pro občanské záležitosti, oddávala novomanžele a vítala malé občánky. Po celá léta vedla a stále vede knihovnu v Soběchlebech.

Krupka patří mezi města našeho regionu, kde vítání občánků a další významné okamžiky jednotlivců i skupin považují za důležitou událost v životě obyvatel města. Všichni rodiče a občané, kteří mají zájem o slavnostní akt vítání občánků či realizaci jiné životní události, se mohou s důvěrou obrátit na městský úřad, kde jim pracovníci organizačního odboru a vnitřních věcí ochotně poskytnou potřebné informace.

Rostislav Kadlec, Krupka