Krajský den seniorů se blíží

  •  

Blíží se Den seniorů, na kterém se tradičně vyhlašují vítězové ankety Senior Art a Nejaktivnější klub regionu. Krajská seniorská oslava se letos koná v ústeckém kulturním domě 30. září od 14:00 hodin. Novinkou letošního roku je soutěž Babička roku Ústeckého kraje 2019.

Přihlášené babičky se utkají poslední zářijový den v ústeckém domě kultury. „Přihlásilo se nám 19 babiček z celého kraje,“ řekla za organizátory místopředsedkyně Krajské  rady seniorů  Ústeckého  kraje  Květoslava  Čelišová.  Dodala,  že věří v úspěch prvního ročníku akce a že se letos založí tradice na spoustu dalších ročníků.

Babičky  budou  soutěžit  ve  třech disciplínách.  První  je  řízený rozhovor, ve kterém každá soutěžící představí sebe, svůj kraj a  bydliště.  Pak  také  musí  babičky ukázat, co umí – zpívat, tančit, recitovat, hrát na hudební nástroj,  sportovat,  paličkovat,  háčkovat…  Soutěž  uzavře módní  přehlídka  ve  společenském oblečení dle vlastního výběru nebo lidovém kroji.

Vyhlášena  bude  zlatá, stříbrná a bronzová babička kraje, ale také Babička sympatie  a Nejstarší babička. Cílem projektu je podle organizátorů posílení mezigeneračních vztahů a propojení trávení volného času celé rodiny.

Vítězka se  zúčastní v  listopadu celorepublikového finále v Olomouci. V   rámci  krajské  seniorské oslavy budou vyhlášeni také vítězové tradiční ankety Senior Art a soutěže o  Nejaktivnější klub. O tom, kdo letos opanuje tyto soutěže rozhodnou odborné poroty.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*