Koronavirus dorazil do domova

  •  

Litoměřický Domov pro seniory U Trati je v karanténě. V zařízení je dvaapadesát klientů nakažených koronavirem, šest z nich je v nemocniční péči.

Nemoc COVID-19 u nich potvrdily plošné testy. Dva klienti, u kterých se nákaza potvrdila, nemoci podlehli. Nakažených je i jedenáct zaměstnanců domova a jeden dobrovolník. Senioři dál zůstanou v karanténě, ve které jsou už od konce března. „Tým je tam od začátku karantény a bude fungovat do té doby, dokud to bude potřeba. Jsou plně vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou ochranné obleky, respirátory, rukavice či obličejové štíty,“ řekl ředitel domova Jindřich Vinkler.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ocenil osobní obětavost personálu, který zůstává s klienty v domově v karanténě, a slíbil jim jednorázovou odměnu třicet tisíc korun. „Chci říct, že situace v domově je stabilizovaná, především díky personálu. Pokud nedojde k výrazným změnám, tak je to pro nás taková zkouška, jak postupovat, kdyby v této situaci došlo i jinde.“

Většina klientů nevykazuje žádné závažné příznaky a nadále zůstávají v péči personálu Domova U Trati. Ti, kteří potřebují neodkladnou lékařskou pomoc, jsou převáženi do litoměřické a ústecké Masarykovy nemocnice.

Obyvatele jen trápí nezvaní hosté, pro které se domov stal atrakcí. „Uvnitř je klid díky personálu. Ale najdou se tací, co hodili kolem a klientům v noci svítili do oken,“ upřesnil hejtman Bubeníček a dodal, že tohle vyřeší s ředitelem krajské policie a zesílí u domova hlídky.“

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*