Končí izolace, vrací se pospolitost!

  •  

Když začala koronavirová omezení, byli dobrovolníci z teplického spolku Spolu proti samotě připraveni okamžitě pomáhat seniorům s nákupy, léky, dodáním roušek nebo s venčením psů.

S týdenním odstupem začali s telefonickou podpůrnou linkou „Spolu telefonujeme“, kde si dobrovolníci denně povídají se seniory v psychické tísni. Za zhruba dva měsíce tak několikanásobně rozšířili svoje řady a uskutečnili stovky pomocí zhruba 280 lidem, odpracovali téměř 1 000 dobrovolnických hodin. To je jen velmi stručný popis jejich práce v izolaci.

Dnes se naštěstí začíná blýskat na lepší časy a na řadě je znovu budování pospolitosti, což je samotná podstata a důvod vzniku spolku.

A tak už od neděle 17. května od 10:00 do 14:00 se konají letošní veřejné pikniky v Zámecké zahradě v Teplicích. Na stejném místě a ve stejný čas koná akce „Spolu na piknik“. Pikniky tu najdete každou neděli až do 13.září.

Jestli se chcete pikniku zúčastnit, vemte si deku, nějaké dobroty a přijďte spolu jen tak „pobejt“. Na místě bude připravených i několik stolů pro případ, že budete chtít nějaké své dobroty sdílet s ostatními, nebo od nich něco ochutnat. K dispozici budou i kempingové židle s opěrkami pro seniory a pár stolků. Neváhejte tedy vytáhnout i vaše babičky a dědečky na svěží vzduch.

A jestli jste sám, nebo sama? Žádný problém. Rádi se vás dobrovolníci ujmou na společné dece.
Pikniky jsou jednou kostičkou ze skládačky činností spolku v oblasti budování pospolitosti napříč generacemi.

Během roku nám dobrovolníci představí ještě další programy, jako „Spolu za kulturou“, „Propojování“, „Spolu čteme pohádky“, nebo „Spolu na kafe“.

Dříve byla problematika osamocených lidí dost opomíjená a ve spolku věří, že koronavirová opatření mimo jiné tohle téma vynesla na světlo a budování pospolitosti se bude ve společnosti věnovat větší pozornost. Minimálně ve Spolu proti samotě pro to dělají maximum.

Robert Zauer

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*