Koktejlová party: Barevné putování napříč kontinenty

  •  

Sluncem zalitá zahrada, v jejím středu bohatě zásobený bar, za ním sličné barmanky. Na nápojovém lístku půl tucet a jeden světově proslulých drinků. Nablýskané sklenice s nezbytnými deštníčky, poblíž stojící palmy a z reprobedny linoucí se jižní rytmy dávají tušit věci příští. Vítejte na Koktejlové party v kadaňském Domově pro seniory.

Je libo oblíbené pití Ernesta Hemingwaye? Nebo snad ryze tuzemský vynález, první český koktejl představený na výstavě EXPO 1967 v Montrealu? Dámy pak dozajista ocení lahodný aperitiv s pomerančovou příchutí. A takto by se dalo pokračovat dále a dále. Kubánské Daiquiri, místní Beton či italský Aperol Spritz doplňují španělská Sangria, další zástupce z Kuby, tentokrát mátové Mojito a dvoubarevná dvojice Lední a Hnědý medvěd. Každému dle jeho chuti.

Odpolední dýchánek v exotickém duchu slavil mezi obyvateli zařízení velký úspěch. „Bylo to skvělé. Ochutnala jsem od všeho trochu, ale jen opravdu maličko. To víte, už to není jako zamlada,“ směje se jedna z klientek, aby vzápětí, stále s úsměvem, položila otázku, „vy to budete někam psát? Tak nedávejte mé jméno. Znáte lidi, dostala bych se do řečí. Že piju a tak.“ Naoko vyřčené obavy jsou respektovány, byť je třeba podotknout, že byly zcela liché. I když zásob pro míchané nápoje bylo dostatek a nezbyla ani pověstná kapka, domů odešli všichni v pořádku a žádné následky požívání alkoholických nápojů nebyly hlášeny. A v Domově vědí, že pro příští léto mají zaručený tip na báječnou akci.

Zdeněk Moravec, MěSSS Kadaň, Domov pro seniory

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*