Kasičky na Tříkrálovou sbírku jsou připraveny

  •  

V Azylovém domě Samaritán na Klíši proběhlo zapečetění kasiček pro Tříkrálovou sbírku 2018. Všechny kasičky, do kterých koledníci vybírají, musí být úředně zapečetěny příslušným městským či obecním úřadem nebo magistrátem, zároveň jsou zapečetěny razítkem Oblastní charity Ústí nad Labem a opatřeny nálepkou se znakem Charity ČR.

Magistrát města Ústí nad Labem při pečetění zastupovala Lucie Vysoudilová a za Oblastní charitu Ústí nad Labem pečetila ředitelka Michaela Klapková Ozomová.

Tříkrálová sbírka 2018 bude zahájena 3. ledna 2018 žehnáním koledníků a kříd v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve 14:30 hodin. Koledníky můžete v ulicích města Ústí nad Labem a blízkého okolí potkat v období od 4.  až 10. ledna 2018.

Tuto největší dobrovolnickou akci u nás pořádá Charita Česká republika již 19. rokem a na Ústecku zajišťuje koledování Oblastní charita Ústí nad Labem. Úspěch celé sbírky závisí na aktivitě dobrovolníků, studentů a zaměstnanců Charity. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.

Koledníci vyrazí do ulic s úředně ověřenými kasičkami, průkazkami koledníků, oblečeni do tříkrálových kostýmů, budou zpívat tříkrálovou koledu, oslovovat kolemjdoucí, rozdávat cukříky “na oslazení života“, psát na dveře přání K+M+B a žádat o příspěvek.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*