Karatisté na semináři s Antoniem Olivou

  •  

Reprezentace karate České republiky uspořádala opět v jabloneckém sportovním centru KABU celorepublikový seminář disciplíny kumite.  Ani tentokrát opět nechyběl světový stratég této disciplíny Španěl Antonio Seba Oliva.

Jako v předcházejících létech se naše reprezentace vešla do jeho nabitého programu, kdy tento postavou nevysoký, ale šíří svých znalostí a zkušeností velmi bohatý odborník, navštívil mezi 81 státy i Českou republiku. „Jezdím sem už 20 let a mám to tady rád. Vytvořili jsme si vedoucím reprezentace p. Musilem vzájemně příjemný osobní vztah a také přínosnou atmosféru našich seminářů“, řekl Antonio Oliva, slavící v letošním roce 69 let.

Na programu třídenního semináře byla výuka aktivní obrany, rychlostí aspekty zápasu a psychologický vývoj průběhů zápasů. Z ústeckých závodníků se tohoto reprezentačního soustředění zúčastnila pětice členů SKR Sport Union, se svými trenéry Nechybou a Rajchertem. Trenér ústeckého kumite, Mgr. Petr Nechyba, byl na závěr této akce pověřen funkcí asistenta trenéra státní reprezentace kumite.

„Jsem potěšen takovou důvěrou, máme závodníky v řadách reprezentace a tak si na ně budeme moci i dohlédnout. Je to sice práce navíc, ale budeme u toho…“, řekl Nechyba.

 Josef Rajchert