Jirkovský recept na nejaktivnější klub

  •  

První místo nejaktivnějšímu seniorskému klubu bylo krajskou radou seniorů v letošním roce předáno Klubu aktivních seniorů Jirkov. Jak nám řekla vedoucí klubu Milena Karbusová, tak jejich program je po celý rok opravdu plný zajímavých akcí. Klub kromě ocenění získal i peněžní odměnu, šek v hodnotě 15 tisíc korun. Peníze klub využije na rozvíjení dalších činností.

Proč si myslíte, že zrovna váš klub zvítězil v soutěži Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje?

V klubu cvičíme, pořádáme tréninky paměti, korálkujeme, pedigujeme, šijeme, pleteme a háčkujeme, máme hudební odpoledne, pořádáme počítačové kurzy, přednášky, jezdíme na výlety, dovolené. Ze všech aktivit pořizujeme fotodokumentaci. Fotografie z akcí promítáme členům na plátně v klubu. Pestrá škála aktivit v klubu dává členům možnost vybrat si činnost, která je baví.

Raritou našeho klubu je ženský komorní sbor Jirkovské seniorky pod vedením sbormistryně Evy Steinbachové. Sbor funguje již 16 let a cílem je rozdávat radost ostatním. Jezdíme zpívat do domovů pro seniory a je to dojemné, jak babičky a dědečkové uroní nějakou tu slzičku při našem zpěvu.

Kolik máte členů a jak často se scházíte?

Klub má 160 členů a přibývají další. Máme vlastní internetové stránky a v centru města vývěsku, kde zveřejňujeme náš program a pravidelné aktivity. S propagací nám pomáhá i město Jirkov, zástupci města chodí mezi nás. Scházíme se prakticky každý všední den od pondělí do čtvrtka a v pátek chodíme na výstavy, do kina nebo na vycházky.  Scházíme se i o prázdninách jedenkrát za týden na zahradní party. Já sama se zúčastňuji téměř všech aktivit také proto, abych měla zpětnou vazbu, co je třeba ještě vylepšit. Bez pomoci členů našeho klubového výboru a bez podpory města Jirkova by se práce aktivního klubu seniorů nedala zvládnout. Moc jim za vše děkuji.

Můžete nám prozradit kolik je nejstaršímu členovi?

Nejstarší, stále ještě velice aktivní seniorka, je paní Věra Kauerová, bývalá učitelka, která v březnu oslavila 87. narozeniny. Máme i starší členy, kteří přijdou jen sporadicky, a spíše je navštěvujeme doma.

Co můžete vypíchnout jako nej akci vašeho klubu seniorů?

Za nejúspěšnější považuji naši účast na vánočních charitativních trzích u nás v Jirkově. Prodejem našich ručních výrobků je výtěžek z akce věnován handicapovaným dětem od nás z Jirkova. Je to krásné ukázat, že toho ještě spoustu umíme a že jsme ještě šikovní a hlavně potřební.

Jaké máte plány na poslední měsíc tohoto roku?

Na prosinec chystáme pokračovat v našich běžných aktivitách, kromě toho budeme mít vánoční večírek s oslavou našeho vítězství právě v soutěži o nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje. Moc si ocenění vážíme a je to pro nás závazek k tomu, abychom ve své činnosti pokračovali i nadále. Úplně na závěr roku budeme mít falešného Silvestra a budeme se připravovat na rok příští.

A už víte, co vás čeká příští rok?

Příští rok budeme pokračovat v dosavadních aktivitách a budeme se snažit ještě přidat nějakou další, o kterou bude mezi členy zájem. Chystáme další společnou dovolenou a pobyt v lázních.  Více času na další nové aktivity nám nezbývá, někdy je problém vtěsnat do harmonogramu činnosti ještě něco dalšího. Všem seniorům přeji do dalšího roku hodně sil a optimismu.

 

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*