Ikonický ústecký most přes Labe čekají úpravy, bude jen pro osobní dopravu

  •  

Most Edvarda Beneše v Ústí nad Labem se v říjnu na dva dny zcela uzavře pro silniční dopravu, aby mohlo dojít k úpravám jízdních pruhů. Nově bude most určený pouze pěším a osobní dopravě, hromadná doprava bude využívat Mariánský most.

Pro řidiče osobních aut se doprava omezí pouze 28. a 29. října, od 30. října budou moci využívat most obousměrně, jak jsou zvyklí. Autobusy a trolejbusy začnou od 28. října do ukončení rekonstrukce využívat náhradní trasu přes Mariánský most. Z toho důvodu dojde ke zrušení zastávek a úpravě některých linek.

Podle ústeckého doprvaního úpodniku bude od 28. října zřízena linka X od Divadla, přes Mírové náměstí na Karla IV. Tato linka převezme obsluhu trolejbusových linek 60 a 62 v oblasti Střekova. Linka č. 60 z Mírové bude ukončena na Mírovém náměstí a nepojede k hlavnímu vlakovému nádraží. Linka č. 62 bude zrušena. Linka č. 61 převezme obsluhu lokality Předlic za zrušenou linku č. 62. Objízdná trasa autobusových linek povede přes Mariánský most. Zastávka Krajský soud bude zrušena v obou směrech a nahrazena zastávkou ZPA. U hlavního vlakového nádraží budou všechny autobusové spoje dopravního podniku nově zastavovat pouze u ostrůvku. Zastávka u budovy hlavního vlakového nádraží bude sloužit pro ostatní dopravce.

Úprava provozu na mostě vzešla z pravidelné detailní diagnostiky mostu, kde bylo toto řešení doporučené v zájmu zachování jeho maximálního využití do doby rekonstrukce. Ústecký kraj připravuje kompletní rekonstrukci mostu Edvarda Beneše. V tuto chvíli má pravomocné stavební povolení a připravuje podklady pro soutěž na stavební firmu, která se rekonstrukce zhostí.

V příštím roce by měla začít výstavba provizorní lávky pro pěší, která je nutná také k přeložení veškerých sítí. Následně se přistoupí k vlastní rekonstrukci, ta by měla být hotová do konce roku 2025.