FOTO: V Mostě předali ceny Senior art

  •  

Letošní Senior art byl zaměřený na literaturu. Ceny se v úterý 3. října předávaly v mosteckém městském divadle. Vyhodnocovaly se dvě kategorie, próza a poezie a dále se vyhlašoval nejaktivnější klub seniorů. Letošní téma Senior artu bylo Mé místo v Ústeckém kraji. Do soutěže dorazilo bezmála čtyřicet prací od různých autorů, z různých seniorských klubů. Do třetího ročníku nejaktivnější klub seniorů došlo žádostí dvacet šest.

Zvláštností bylo, že jeden z předávajících cen letošního ročníku byl prezident České republiky Miloš Zeman. Ceny předával spolu s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, primátorem města Most Janem Paparegou a předsedou krajského klubu seniorů Aloisem Malým.

Po předání cen proběhla beseda prezidenta Zemana s přítomnými seniory, kteří mu pokládali dotazy týkající se politické situace, ale také věcí, které je trápí či zajímají. Následovala krátká přestávka, po které se všichni přítomní dočkali divadelního představení Princezna se zlatou hvězdou na čele. Známá klasická pohádka o princezně Ladě, která před zlým králem prchla a za prince se provdala.

Výsledky:

Proza:

  1. Ilona Marková
  2. Alena Machová
  3. Blažena Lochovská

 

Poezie:

  1. Libuše Štěrbová
  2. Pavla Sykáčková
  3. Jan Hlůžek

 

Nejaktivnější klub seniorů:

  1. Městská organizace svazu důchodců Ústí n. L.
  2. Klub seniorů Pohádka Varnsdorf
  3. Klub seniorů Most