FOTO: Ústečtí senioři oslavili MDŽ

  •  

Mezinárodní den žen oslavili ústečtí senioři po covidové pauze velkou akcí v kulturním domě. Sál, ve kterém se jen těžko hledalo volné místo, patřil ale i mužům. Hosty v úvodu přivítala předsedkyně ústecké i krajské rady seniorů Květoslava Čelišová.

„Vždy ženy bojovaly za mír proti válce. Přejme si, aby to, co se děje na Ukrajině brzy skončilo. Přejme si, aby byl znovu mír, aby ženy, matky znovu neprolévaly slzy,“ řekla Květoslava Čelišová a dodala, že je důležité, aby se lidé po koronavirové pandemii scházeli, bavili a byli pohromadě, dokud slouží zdraví.

Seniory pozdravilo i vedení města, v čele s ústeckým primátorem Petrem Nedvědickým. „Když jsme připravovali dnešní akci, tak jsme si říkali, že se po dvou letech zase pospolu sejdeme. Po roce, kdy jsme vůbec stýkat nemohli, byli jsme všichni zavření v domovech, a kdy nás i opustila celá řada našich blízkých.,“ uvedl primátor města Petr Nedvědický a dodal, že ve stínu války na Ukrajině věří, že i přesto se všichni pobaví a oslaví dnešní svátek. Primátor Nedvědickým popřál seniorům dobrou zábavu a všem ženám v sále předal růže.

Celým odpolednem hudebně provázela kapela Oli, moderátorské role se ujal Zdeněk Lukesle. Speciálním hostem bylo pěvecké Duo Kamelie. Akci uspořádala Rada seniorů a finančně ji podpořilo město.