FOTO: Tradiční pouť v domově v Čížkovicích

  •  

V Domově důchodců Čížkovice se 24.července konala Tradiční pouť. Na základě vládních opatření se uskutečnila pouť pouze pro uživatele domova, bohužel bez každoročně pozvaných hostů a rodinných příslušníků.

Pro uživatele bylo připraveno venkovní posezení s pohoštěním a celodenním programem. Krásně sehrané scénky na písničky z klasických českých pohádek nenechaly nikoho z přihlížejících klidným. Kdo neznal slova, písničku si pobrukoval. Uživatelům se zahrané scénky svým vtipem, humorem a zajímavými kostýmy moc líbily a zaměstnanci za svou scénku sklidili veliký aplaus.

Dopolední zpestření v podobě výroby zvířátek a jiných zajímavých tvarů pomocí tvarovacích balónků, vykouzlilo mnoha uživatelům úsměvy na tvářích. Dalším překvapením bylo bublinkování. Vznikaly jak bublinky malé, tak i bubliny nevídaných tvarů a obřích velikostí. Při odpoledním programu se na nádvoří domova tančilo, zpívalo a křepčilo do tónů hudby. Kolem třetí hodiny začalo zlehka pršet, ale i tak si uživatelé venkovní posezení za kapek deště užili, jelikož byla podávána zmrzlina a z dálky voněl vzduch přípravou opékaných buřtů na grilu.

Uživatelé se bavili, poslechli si písničky, zazpívali si, zatančili a pochutnali si na výtečném občerstvení, buřtech a pouťových koláčcích, které upekly paní kuchařky. Všem zúčastněným i sponzorům děkujeme, že v této nelehké době pomohli seniorům zpříjemnit den.

 

Michaela Hrnčířová, Domov důchodců Čížkovice

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*