FOTO: Sportovní hry se i přes nepřízeň počasí vydařily

  •  

Letošní Sportovní hry seniorů, které se dnes konaly ve sportovním areálu v mosteckých Velebudicích, přilákaly desítky seniorů z celého Ústeckého kraje. Soutěžilo se v nejrůznějších disciplínách, jako je lukostřelba, šipky nebo házení na basketbalový koš.

Během úvodního nástupu představila předsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová hosty, mimo jiných i náměstka hejtmana Jiřího Kulhánka, který hrám udělil svou záštitu. Dále poděkování patří mosteckému primátorovi Marku Hrvolovi, náměstkyni primátora Markétě Staré, náměstkyni ústeckého primátora a místopředsedkyni Krajské rady seniorů Věře Nechybové, řediteli Severočeské teplárenské Petru Horákovi a dalším.

Po skončení závodního klání bylo vyhodnocení, předání pohárů a medailí. Nejlepším družstvem se stalo Meziboří. Na druhém místě skončili soutěžící z týmu Most číslo 3 a třetí se umístili sportovci z Horního Jiřetína a Černic. Mezi jednotlivci byl nejlepší z mužů Vladimír Vinš ze Štětí A a z žen Jaroslava Martínková z Meziboří. Nejstarším sportujícím mužem byl třiadevadesátiletý Rudolf Zlobický z Teplic a nejstarší sportující žena byla osmdesátiletá Jaromíra Wohlrabová z Mostu. Tým složený z nejúspěšnějších hráčů z celého regionu pojede na celorepublikové sportovní hry, které se konají v červenci v Liberci.