FOTO: Arkadie ocenila ty, kdo jí pomáhají

  •  

Od roku 2000 udílí Arkadie každoročně Cenu Arkadie. Oceňuje tak ty, kdo této organizaci výrazně pomohli při naplňování jejího poslání.Vedle Ceny Arkadie, reprezentované keramickým kachlem, uděluje při této příležitosti také Čestná uznání široké škále osob či firem. Dostává se tak na sponzory, významné obchodní partnery, zástupce médií, ale i na ty, kdo vzornou reprezentací propagují Arkadii. Ve čtvrtek 5.dubna byla v prostorách teplického zámku udělena Cena Arkadie za rok 2017.

Už při příchodu do prostor Jazzclububyli hosté vítáni hudebním souborem Arkadie. Většina těch, kteří byli na předávání pozváni, už tu našla někoho, s kým v Arkadii spolupracuje, ostatní byli rychle vtaženi do neformální atmosféry. Oficiální část setkání byla zahájena ředitelkou Arkadie Lenkou Machaloušovou a ředitelem školy Arkadie Ivanem Růžičkou. Pak už následovalo předání řady čestných uznání. Škála oceněných byla opravdu velmi široká, od malých muzikantů z kroužku REV!VAL, kteří Arkadii vzorně reprezentovali na řadě festivalů a přehlídek či Adély Šavlové, která Arkadii reprezentovala na Světových zimních hrách Hnutí speciálních olympiád, přes zástupce firem, které s Arkadií spolupracují při zaměstnávání lidí se zdravotním postižením, dobrovolníka, který chodí hrát s klienty chráněného bydlení šachy či významné obchodní partnery. Míra pomoci, kterou jednotliví ocenění Arkadii poskytují je těžko srovnatelná, ale bez ni by nemohla své poslání naplňovat.
Vedle samotného čestného uznání předal každému příslušný pracovník Arkadie také malý dárek z keramické chráněné dílny a kalendář DOMA 2018. I ten je předmětem pomoci Arkadii a proto byl i jeho autor Štěpán Hon mezi oceněnými. Díky jeho projektu získala Arkadie cca 230 tisíc a klienti sociálně terapeutických dílen zajímavou pracovní dovednost, nabytou při montáži téměř tisícovky kalendářů. „Myslím, že naše spolupráce trvá někdy od roku 96 nebo 7“, říká v neformální debatě u přípitku další oceněný, pan Kolman, který ve své reklamní firmě pomáhá přes 20 let s propagací Arkadie a na setkání přišel s dcerou, „a já mám dobrý pocit, že pomáhám dobré věci. O ty, kteří žádají o podporunení nouze, ale já jsem rád, že máme vytvořený vztah, ve kterém vzájemně víme, co od sebe můžeme očekávat a tak budu rád dál spolupracovat s Arkadií.“

Vyvrcholením oficiální části bylo ovšem předání Ceny Arkadie 2017. Tou je tradičně keramický kachel v podobě domečku plného spokojených usměvavých tváří. Ten letošní má navíc nad domečkem dvě keramická letadélka. Dostal ho totiž Hans-Peter Haase, ředitel partnerské organizace Lebenshilfe v německém Gardelegenu, který je vedle své odpovědné a pro Arkadii velmi prospěšné práce také amatérským pilotem. Stál u začátku spolupráce obou organizací a celých 15 let ji významně podporoval. Teď odchází do důchodu, a proto byl nejvhodnějším adeptem na toto ocenění.
Po oficiální části programu ještě neformální posezení v jazzclubu, poslouchání písniček arkadijských muzikantů, povídání o všem a ďobání dobrot, které pro ně připravili klienti Arkadie. Tady byla chvilka pro neformální poděkování a načrtnutí další spolupráce.

     

Josef Hon, Arkadie Teplice

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*