Domovy v kraji pandemii odolávají

  •  

Koronavirus se nevyhýbá ani seniorům a domovům pro seniory. V některých zařízeních se přistupujek zákazům návštěv. Někde jsou návštěvy povoleny, ale platí přísná pravidla pro jejich přijímání.

„U nás musí být návštěvy předem objednány přes rezervační systém. Všem příchozím je změřena teplota, návštěva trvá maximálně dvacet minut a můžou za seniorem přijít jen dvě osoby,“ říká ředitel Podkrušnohorských domovů v Dubí Jaroslav Zeman a dodává, že roušky a dezinfekce jsou samozřejmostí.

Ze čtrnácti krajských organizací ředitelé k 23. září zakázali návštěvy zhruba v polovině z nich. „Naše zařízení se chovají zodpovědně a dodržují všechna opatření. Jak zaměstnanci, tak rodinní příslušníci,“ říká vedoucí sociálního odboru Ústeckého kraje Petra Lafková (na snímku) a dodává: „Zatímco ostatní kraje mají dvě tři zařízení v karanténě, tak my se pořád držíme a jsem za to ráda.

Onemocnění koronavirem se potvrdilo zatím jen v domově v Doběticích. „Po nezbytně nutnou dobu nebudou možné návštěvy klientů. Navíc zůstávají zpřísněna všechna vnitřní hygienická opatření,“ vysvětlil ředitel domova Jiří Vronský. Ústecký kraj zatím plošný zákaz návštěv v domovech pro seniory nevydal.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*