Domov pro seniory na Mládežnické v Jirkově slavil 25 let

  •  

Opravdu je tomu tak, na Mládežnické v Jirkově se slavilo již 25. výročí vzniku domova. Tento objekt je součástí Městského ústavu sociálních služeb Jirkov od roku 1994, kdy byl nově otevřen jako Penzion a Domov pro seniory. Rozhodli jsme se oslavu uspořádat na zahradě, která zařízení obklopuje a pozvat zástupce města Jirkova, řadu našich příznivců, rodinných příslušníků a samozřejmě klientů, kteří zde žijí. A protože jsme se letos v Městském ústavu sociálních služeb rozhodli pro výběr maskotů obou našich zařízení.

V červnu jsme slavnostně U Dubu odhalili „Dubáčka“, který je maskotem tohoto objektu, pro Mládežnickou jsme vybrali jako maskota námořní kotvu. Proč kotvu? Protože naším logem je Maják. Maják pro to, že je z daleka vidět a znamená pocit bezpečí.

A tam kde jsme v bezpečí, rádi zakotvíme a my máme pocit, že se u nás klientům kotví dobře. Když jsme již byli u té námořní tematiky, bylo pro nás jasné udělat oslavu v námořnickém duchu. Na palubu jsme tedy nalodili námořníky, námořnice, plavčíky a kapitány a všichni se skvěle bavili při Úletu, který samozřejmě nemohl chybět. Stejně tak nechybělo něco dobrého na chuť, narozeninový dort a nezbytné vystoupení našich vždy dobře naladěných sociálních pracovníků, kteří se ihned dali do tance a předvedli i scénky s námořnickou tématikou. Na závěr si všichni popřáli, aby středisko sloužilo nadále, tak dobře jako dosud, ještě spoustu let.

Blanka Koblicová, Městský ústav sociálních služeb Jirkov

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*