Domov jako výstavní galerie

  •  

Prostory kadaňského Domova pro seniory se proměnily ve výstavní síň, chodby a společenskou místnost ozdobily obrazy chomutovského malíře Milana Tótha.

Jak se na každou správnou výstavu sluší a patří, byla za účasti představitelů vedení města Kadaně a dalších vzácných hostů zahájena vernisáží, po slavnostním aktu pak proběhla v rámci pravidelného domovního Klubu seniorů beseda s výtvarníkem.

Povídání o životě plném barev zaujalo. Posluchači se například dozvěděli, jak dlouho takový obraz vzniká, kde umělec čerpá inspiraci a také něco málo o výtvarných plánech, snech a touhách. Jednotlivě dotazy by se daly rozdělit na dvě části. „Dámy se zajímaly o malířovu duši a kterak skloubit umění s rodinným životem, pánové prokázali praktičnost a poptávali se na modelky,“ usmívá se ředitelka Domova Lenka Raadová.

Samotná vystavovaná díla se v zařízení těší každodenní pozornosti. „Snad nikdo neprojde bez povšimnutí. Lidem se tvorba Milana Tótha líbí, každý si tady najde to své,“ dodává ještě Raadová.

Výstavu s názvem Krajiny fantazie očima umělce si Domov samozřejmě nenechává pouze pro sebe. „Zájemci a milovníci umění se k nám mohou přijít podívat každý den v týdnu od 9 do 18 hodin, expozice potrvá až do 26. května,“ zve závěrem k návštěvě ředitelka.

 

Zdeněk Moravec