Do Domova se vrátily společné volnočasovky

  •  

Po dlouhých měsících se v Domově opět rozběhly společné volnočasové aktivity. Zatím ne v plné síle, jak jsme všichni zvyklí, nicméně lepší malé kapky než dlouhotrvající sucho. „Jsem moc ráda, že jsme tento krok mohli udělat. Základním předpokladem byla vysoká proočkovanost klientů i personálu, což splňujeme,“ říká ředitelka zařízení Lenka Raadová a doplňuje, „přesto stále myslíme a dbáme na maximální bezpečnost, dobře víme, že zdaleka není vyhráno.“

Znovunastolená společná setkávání klientů jsou první vlaštovkou veselejších zítřků. Aktivity samozřejmě probíhaly i v průběhu covidových opatření, jen byly cíleny na formu individuální nebo mikroskupinkovou. „O své oblíbené činnosti senioři nikdy ochuzeni nebyli, jen to bylo v menším počtu osob. I tato podoba má svá pozitiva a plusy, nicméně deficit a hlad po sdílení s přáteli tady již byly. V současné chvíli tak kombinujeme obě varianty, což je z hlediska volnočasových aktivit téměř běžný předcovidový stav. Proč téměř? Zatím jsme do plánů stále nezahrnuli návštěvy zvenčí, tedy různé hosty a dobrovolníky. Zde opět platí již zmíněná maximální bezpečnost, pevně ale doufáme, že v létě již i toto možné bude,“ vysvětluje ještě šéfka Domova.

A co si ve svém „premiérovém“ týdnu klienti společně užívají? Oblíbenou interaktivní hru Happy Neuron, miniturnaj v bingu, canisterapii (vede školená zaměstnankyně Domova) nebo třeba sportovní klání ve cvrnkané.

Zdeněk Moravec, MěSSS Kadaň, Domov pro seniory