Děje se…

  •  

Vyhlížíme nedočkavě jaro, pozvolna se prodlužují dny, vykukují první jarní kytičky, ozývá se ptačí havěť a to nás všechny těší. Pilným ranním cvičením si pořádně protáhneme naše tělesné schránky, aby nám bylo lépe, nejen fyzicky, ale i psychicky. V dílničce, jak naši muži, tak i my ženy, jsme pilní, jako včelky. Tvoříme krásné výrobky ze dřeva, z přírodního materiálu, z látek, dutého vlákna. Muži vrtají, pilují, brousí, řežou tak, aby to, co vyjde z jejich rukou, bylo dokonalé, dle jejich představ.

My ženy vytváříme polštářky pro naše hosty – děti z MŠ Dubánek, kteří nás přišly 8. března potěšit pásmem písniček, básniček a říkadel. Moc se na naše „Dubánky“ těšíme.

Další odpoledne proběhla Cestománie s průvodním slovem Karla Čáslavského Hledání ztraceného času, zaměření na Krušné Hory. Všichni jsme pozorně sledovali – rodáci i ti přistěhovavší. Nutno napsat, že dané téma nás všechny zajímá a Danka volnočasovka si dává záležet, aby nám předložila ty nejlepší programy, jaké jsou dostupné.

Též i Filmový klub připraven dle našich přání a požadavků, abychom prožili společně s Jeanem Mareasem a Luisem De Funesem romantický příběh o lásce ve starém filmu z roku 1961 s názvem Kapitán Fraccase. Příběh nás strhnul do děje plného napětí, smutku, žalu, dobrodružství, boje o ctnost ženy, nelítostnost k intrikám a podlosti. Souboje s nepřítelem dopadly jak jinak, než dle spravedlnosti. rdina svou krásku získal a bylo mu umožněno si ji vzít za svou krásnou choť.

Za klienty DD Dubí, ul. Ruská, Jana Matoušková