Čínský velvyslanec se v Ústí zajímal o seniory

  •  

Velvyslanec Čínské lidové republiky v České republice Zhang Jianmin s manželkou navštívili minulý týden Ústí nad Labem. Do regionu přijeli na pozvání hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka.

Čínský velvyslanec navštívil mimo jiného i Domov pro seniory v Krásném Březně, kde se zajímal o aktivity seniorů. Ředitel domova Jaroslav Marek velvyslance provedl po zařízení, ukázal zrekonstruovanou zahradu nebo retro místnost, díky které se senioři vrátí do svých mladých let.

Kromě představitelů města byla v domově přítomna i předsedkyně ústecké rady seniorů Květoslava Čelišová, která přiblížila fungující spolupráci města se seniory a se seniorskými kluby.

„Město Ústí nad Labem umožnilo seniorům scházet se pravidelně v Domě kultury. Tento vstřícný krok spojil seniory, z různých seniorských organizací našeho města. Aktivity, které se zde provozují, si senioři řídí a připravují z velké části sami a jsou zdarma,“ zmínila.

Velvyslanec navštívil i ústecký Dům dětí a mládeže, kde se mimo jiného zajímal i o mezigenerační spolupráci s domem dětí a mládeže, kde senioři navštěvují různé kroužky jako například cvičení, turistický kroužek nebo kroužek trénink paměti.

Po dalším programu návštěvu města zakončil velvyslanec s chotí návštěvou koncertu vítězů 52. mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte, který se konal v pátek večer v Severočeském divadle opery a baletu.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*