Chlumečtí senioři se loučili s rokem 2016

  •  

Předčasnou oslavu konce roku 2016 uspořádal v pátek v místním kulturním domě Klub seniorů města Chlumce. Oslavil tak úspěšný rok, během kterého nejenže vznikl, ale má za sebou i mnoho zajímavých akcí.

Sál kulturního domu, která zrovna prošel rekonstrukcí, doslova praskal ve švech. Hosty sem přilákala jak příjemná společnost, tak i bohatý kulturní program v podání zpěváka Šimona Pečenky, herce Jiřího Krampola a dalších. Krampol bavil publikum sérií historek a vtipů o stáří. „Jste tu mladší než já,“ řekl na adresu publika. Pečenka je v Chlumci stálý účinkující, na zdejší vystoupení se vždy prý velmi těší.

Večírek a další akce se podle předsedy klubu Milana Loudy daří dělat hlavně díky velké podpoře radnice, u které senioři našli pochopení. Ta na akci dovezla třeba i lidi z domova pro seniory.

Chlumečtí senioři za necelý rok uspořádali dvě desítky akcí. Například výlet Krásné Lípy, lázní v Altengergu nebo drážďanské vánoční trhy. Uspořádali i besedu s policií či přednášku o historii. Chtějí se podílet na organizaci dalších akcí ve městě.