Chcete studovat univerzitu třetího věku?

  •  

Právě nyní je čas pro podání přihlášky. Oblíbená forma celoživotního vzdělávání má na UJEP tradici a velkou popularitu.  Univerzita třetího věku UJEP otevírá nový dvouletý cyklus kurzů pro léta 2017–2019.

Pro zájemce je připraveno 78 kurzů. Ty nabízejí žádanou výuku jazyků (anglického, německého, francouzského, španělského a ruského), ale také kurzy rozmanitého spektra oblastí lidské činnosti, které mohou účastnici U3V poznávat či prohlubovat dosavadní vědomosti. Patří mezi ně umění a kultura, cvičení a sport, informační technologie a počítače, fotografování, ekonomie, historie, etika, filozofie a náboženství, přírodovědné obory, psychologie a zdravotnictví, včetně kurzů první pomoci a sebeobrany.

„Velmi oblíbené jsou kurzy kresby a malby a malířských technik všeobecně. Velký zájem je i např. o Cestování zajímavými destinacemi světa, Náš Ústecký kraj, Toulky po SZ Čechách, Senior sobě psychologem, Digitální fotografie, Čínské cvičení pro zdraví (základy Tai-chi), TGM a jeho doba atd.,“ konkretizuje širokou nabídku vzdělávání ve třetím věku Dana Masopustová, vedoucí oddělení celoživotního vzdělávání UJEP.

Přihlášky do zimního semestru 2017/18 dalšího cyklu U3V lze podávat do 31. 8. 2017.

„Hlavní podmínkou přijetí pro podání přihlášky je dovršení věku 50 let. Výuka probíhá nejen v Ústí nad Labem, ale také v Žatci, Roudnici nad Labem, Litoměřicích a Kadani.  Zájemci o kurzy Univerzity třetího věku na UJEP mohou zaslat svoje přihlášky e-mailem na adresy dana.masopustova@ujep.cz nebo iveta.stekla@ujep.cz, odevzdat osobně do kanceláře U3V či zaslat poštou na adresu U3V UJEP, Pasteurova 3544/1, 400 96 Ústí nad Labem,“ doplňuje Dana Masopustová.