Cesta ke slávě

  •  

Holky, nevíte, kde mám tu sukni na taneček? No a já zase nemůžu najít červenou šálku. Děvčata, uklidněte se!  Vždyť to umíme. To je fakt, ale my jsme pozvaní hosté, tak si nesmíme udělat ostudu! Červená opona letí nahoru a s ní ke hvězdám možná i naše sláva. Jsme v pořadí desátá taneční skupina, která dnes poprvé vystoupí ve velkém sále Krušnohorského divadla. Před námi se nejprve předvedli ti nejmladší, pak se na pódiu objevili starší a ještě starší. A teď jdeme s chutí do toho i my nejstarší, kterým se decentně říká senioři. V publiku sedí naši kamarádi a sálem zaznívá potlesk. Patří jen nám – taneční skupině SPCCH Teplice, která si říká „Civilky“.

Poprvé jsme se představili jen našim členům vloni na oslavě Silvestra ve Spáleném Poříčí. Pak následovalo naše druhé vystoupení, kterým jsme letos zahájili výroční členskou schůzi v teplickém Maskaronu. Vilém, který v noci peče housky a nemá čas na milostné dovádění s manželkou, si právě lehá na pódium Krušnohorského divadla a příběh začíná. Dobrá písnička vyprovokovala diváky k rytmickému potlesku. To se to hopsá! Juchů! Naše tanečnice se usmívají a těžko mezi nimi hledat unavené seniorky.

Dopadlo to dobře, však tu písničku znáte, Vilém se nakonec vykašlal na housky a láska zvítězila. Potlesk zaburácel sálem a mnozí návštěvníci vzdali naší taneční skupině i hold postojem, hvízdáním a výkřiky bravo! Naše seniorky po společné děkovačce utíkaly do šatny a tam to začalo. Vzájemné objímání, jásot, pusinkování, slzičky. Ten pocit vítězství byl prostě nádherný. Ale už dnes se dá očekávat, že seniorské tanečnice teď začnou být nevěrné. Komu? No přece pekařovi Vilémovi. Ještě letos se pustí do nácviku nového tanečku a pořídí si k tomu patřičný kostým. Je nač se těšit! Kde se ten elán v našich seniorech bere?

Věra Lukášková, SPCCH Teplice

Napište první komentář

Přidat komentář