Botanická zahrada v Teplicích znovu otevírá své brány

  •  

Po nucené pauze se 13. dubna otevírá teplická botanická zahrada. Návštěvníkům zatím ale budou k dispozici jen venkovní prostory. Skleníky ještě budou muset zůstat uzavřeny.

„Vzhledem k tomu, že může být otevřena jen venkovní expozice, rozhodli jsme po konzultaci se zřizovatelem o tom, že zavedeme až 66 % slevu na běžné vstupné,“ řekl ředitel zahrady Petr Šíla a dodal, že o výši slevy v rozmezí 0 – 66 % si rozhodne každý návštěvník sám. „Bude tedy na návštěvníkovi, v jaké výši bude chtít podpořit chod zahrady, která byla od loňského 18. prosince z důvodu koronavirových opatření uzavřena.“

Podle posledního vládního usnesení může být v areálu maximálně 20 % návštěvníků. Toto omezení návštěvníky nijak neomezí, neboť průměrná denní návštěvnost zahrady je v těchto měsících necelých 100 osob denně a venkovní plocha je dostatečně rozlehlá. „V rámci našich stálých aktivit na sociálních sítích budeme navíc každý den informovat, co zrovna v zahradě kvete a na co je ideální se přijít podívat,“ pozval ředitel zahrady.