Beseda s malířkou Hüttnerovou a zpěvačkou Křížkovou byla pro velký zájem v sále Lovochemie

  •  

Spolek Úsměv=Zdraví dostal loni za 2. místo v soutěži klubů SenSen peněžitou odměnu, Pro své členy zajistil proto talk show známé zpěvačky a herečky Hanky Křížkové a herečky a malířky Ivy Hüttnerové.

Akce se uskutečnila 13. února v sále Lovochemie v Lovosicích, původně měla být ve staré radnici ve Školní ulici – tam by se ale všichni zájemci nevešli. Přišlo jich přes tři stovky, hlavně členů spolku Úsměv a důchodců firem Lovochemie a Preol (akce byla společná).

Iva Hüttnerová  je výjimečná svými aktivitami. Je herečkou, malířkou, moderátorkou, spisovatelkou a k tomu ještě manželkou, matkou a babičkou. V současnosti hraje také ve hře Manželské štěstí aneb Hospodyně na zabití v Divadle U Valšů a v Semaforu.

Hana Křížková vztah k muzice zdědila po rodičích. Tatínek dirigoval divadelní orchestr, hrál na různé hudební nástroje a maminka krásně zpívala a v mládí hrála ochotnické divadlo. Zpěvačka nastoupila profesionální dráhu v roce 1982,  hostovala tehdy v karlovarské skupině Metronom. Zpívala v muzikálu Drákula, Krysař, americkém crazy muzikálu Jeptišky a mnoha dalších. Ovšem její srdeční záležitostí je stále swing, šanson a blues.

„Zábavné odpoledne zahájila paní Hana písní z repertoáru Ray Charlese Aleluja. Potom si obě dámy vyměnily informace o svých začátcích u divadla, o chování v pubertě, dívčí módě a líčení. Obě si také daly novoroční předsevzetí, že zhubnou. Paní Iva objasnila také, jak střídá malování s hereckou profesí. Zazněla řada historek ze života i z profese, obě besedující byly velmi vtipné a sálem se ozýval smích,“ popisuje vedoucí spolku Úsměv Libuše Žamberská.

Zazněly i další písně, např. Johny, okouzlujícím hlasem umí zpěvačka pohladit po duši.

„Paní Hüttnerová zase líčila své zkušenosti se sportem, byly opravdu humorné – ona i tu trojitou zlomeninu popsala žertovně. Pochválila kolegu Jana Čenského z Ordinace v růžové zahradě a spoluhráče Míšu Dolinovou a Davida Suchařípu ve hře Domácí štěstí. Paní Křížková si zase pochvalovala spolupráci s Jiřím Kornem, se kterým často hrají manžele. Dámy probraly kdeco – kamarádky, pejsky, zahradu, a nezapomněly ani na své knihy – U stolu s Hankou Křížkovou nebo Za domácím štěstím Ivy Hüttnerové,“ dodává vedoucí spolku.

Nakonec ještě besedující objasnily své další plány – paní Iva bude mít výstavu v Třeboni a paní Hanka jí tam na vernisáži zazpívá Harlekýna. Toho na závěr besedy zazpívala i v Lovochemii. Někteří návštěvníci si ještě zakoupili knihy a konaly se také autogramiády obou. Účastníci odcházeli z akce skutečně pobaveni a rozesmátí.

Spolek Úsměv=Zdraví zve v březnu na další akce:

9. 3.Taneční zábava

12. 3. přednáška Václava Víta ve staré radnici

14. 3. seminář Uzdravující síla vody v DDM Elko

 

 

 

 

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*