Andělé přinesli radost seniorům v Bystřanech

  •  

Už deset let Salesiánské středisko pořádá výtvarnou soutěž „Namaluj svého anděla“, do které se zapojují školky, školy, domovy dětí a mládeže, ale i malí a velcí jednotlivci. Za celou dobu konání této soutěže přišlo přes 5 000 výtvarných děl z celé republiky.

„Část z nich jsme letos darovali klientům Domova důchodců v Bystřanech, zároveň s pozvánkou na 10. ročník této výtvarné soutěže,“ vysvětluje manažerka střediska Pavlína Mašková a dodává: „Jsme rádi, že jsme mohli předáním výtvarných děl udělat klientům domova radost. V minulých letech jsme domov důchodců v Bystřanech navštěvovali společně s dětmi ze střediska osobně a předávali jsme vánoční přání či zpívali koledy, což tento rok bohužel nebylo možné.“

Téma aktuálního ročníku soutěže zní „Anděl v ruině“, inspirací k němu je projekt Salesiánů „Živý dům“. Za pár let bude z ruiny bývalých jeslí v Teplicích-Trnovanech multifunkční středisko nejen pro děti a mládež, ale také pro školy, veřejnost a salesiánskou komunitu.

„Tak velký projekt, jakým Živý dům je, potřebuje, aby se o něm vědělo. Nejen v Teplicích, ale všude, kde to jen jde. I to je důvod, proč jsme s ním letošní téma Anděla spojili. A také proto, že by se Živému domu určitě hodil i nějaký strážný anděl. Dalším důvodem je, že stále nemáme všechny potřebné finance. Chybí nám 20 milionů,“ podotýká Pavlína Mašková.

Spousta obrázků a sošek, které během soutěže přijdou, jsou skutečně uměleckými díly. „V tomto ročníku tedy použijeme některé výtvory pro další podporu veřejné sbírky pro Živý dům.

Soutěží se ve třech kategoriích: mateřské školy, 1. stupeň základních škol a ve třetí kategorii se účastní žáci 2. stupně ZŠ, studenti i dospělí.  Těšíme se na vaše obrázky a další díla do pondělí 17. ledna,“ uzavírá Mašková.