Den s koníčkem, aneb Byli jsme předskokany Malé Paříže

Foto: Aleš Kleprlík
  •  

To, že se dá oslavit Mezinárodní den seniorů i s koníčkem nikdo netušil. Stalo se to 11. září, kdy se z altánku za Zahradním domem v Zámecké zahradě v Teplicích ozvaly první hudební tóny, které vítaly seniory SPCCH Teplice a také pozvané hosty. V té chvíli jsme vlastně byli „předskokany“ tradiční Malé Paříže.

Sluníčko chvíli váhalo, zda pozlatit tento svátek, a tak se krátké vlády ujal déšť a nad hlavami přítomných se na chvilku objevily deštníky. Organizátoři vzhlíželi k nebi a prosebně spínali ruce . Pomohlo to! Sluníčko zvítězilo a slavnostní program mohl začít.

Konferenciéři Věra Lukášková a Mirek Kalabza přivítali kromě našich seniorů i  primátora města Teplice a senátora Parlamentu ČR Hynka Hanzu, dále jeho náměstka Jiřího Štábla a vedoucí sociální pracovnici Ivu Tichou.  Po krátkém slavnostním projevu primátora začal program. Nejprve se představila děvčata z místní Lidové školy umění, která vyučuje ve zpěvu paní Galina Prokel. Pak se před altánkem rozvlnila těla orientálních tanečnic, které v Teplicích zasvěcuje do tajů ladností pohybu Stanislava Mužíková. Potlesk střídal potlesk a úsměvy úsměv. To svědčilo o tom, že se přehlídka a umění krásných dívek a žen líbí.

Vše ubíhalo v zábavné pohodě, kterou vkusně doplňoval hrou na klávesy pan Gejza. V té chvíli už na cestičce v Zámecké zahradě netrpělivě zaržál kůň Kiki a snad i zahrábl kopytem. Náš hospodář Aleš Kleprlík ho uklidnil slovy:  „Už se dočkáš.“ Byl totiž čas odměnit 12 aktivních členů naší organizace SPCCH za to, že nemyslí jen na sebe, ale dělí se o vlastní energii s ostatními seniory, aby neseděli jen u televizních seriálů. A tak je vyšňořený kůň Kiki za odměnu  bezpečně povozil v kočáře  podzimní Zámeckou zahradou. Byl to opravdu nevšední zážitek, který ozdobil pěkné seniorské odpoledne.

Oslavu Mezinárodního dne seniorů zakončil hezkými slovy náměstek Jiří Štábl a slovo si vybojovala také jeho čtyřletá dcerka Elli , která dodala: „ Tatínek má pravdu!“  Konferenciér Mirek Kalabza doplnil loučení pravdivým  heslem: STÁŘÍ NENÍ PRO SRABY!

Věra Lukášková, SPCCH Teplice