Den matek i výlety. V Duchcově se nenudí

  •  

Letošní oslavy MDŽ se kvůli  nouzovému covidovému stavu  neuskutečnily. Proto  se u příležitosti Dne matek 25. května  uskutečnilo  v klubovně Českého červeného kříže (ČČK) v Duchcově  slavnostní posezení  s muzikou. Na  harmoniku přišel zahrát kapelník Duoforte Pepa  Slavík a za Město Duchcov se dostavil  starosta Zbyněk  Šimbera, který popřál jubilantkám společně s předsedkyní  ČČK  Marií  Polívkovou.

Byly to Erna Janušová  a nejstarší členka Fany  Amihaseová, má už 97 let. Mezi oslavenkyněmi chyběla  pro nemoc Květa Šedivá. Za OV ČČK  Teplice  zajistila občerstvení  Hana  Berešová.

Dlouhá nepřítomnost  v klubu byla pro členky  smutná a tak  je potěší hned dva  zájezdy. Napřed  19. června se jede  na zámek  Sychrov  a    22. června do Botanické zahrady Teplice.

Jinak  Diakonie  Broumov  si odvezla  velké množství  oblečení, za které patří poděkování  nejen občanům Duchcova, ale i  občanům z okolí. Přes prázdniny  klubovna nefunguje. Pokud bude nutná potřeba přivést  například oblečení z pozůstalosti, je možná telefonická domluva. Otevřeno bude v úterý 7. září, opět od 14  do 15.30.

Marie  Polívková, předsedkyně ČČK