Zlatá šipkařská éra skončila, letos bereme brambůrky

  •  

Nedařilo se nám, nedařilo. Po zářivém hattricku roků minulých vyklidili kadaňští sportovci medailové pozice, na domácím 14. ročníku mezidomovního turnaje v šipkách se tentokrát umístili těsně pod stupni vítězů. Na osud pranic nežehráme, jak říkají všichni, kterým to tak úplně nevyjde, není důležité zvítězit, ale… však to znáte.

„Budeme asi muset přidat tréninkové jednotky, takhle by to nešlo,“ směje se ředitelka kadaňského Domova Lenka Raadová, vzápětí ale vše rovná na pravou míru, „samozřejmě pouze žertuji. Každá série, ať dobrá, tak špatná, jednou dojde konce a nám to připadlo na letošek. Štěstí přeje připraveným, a to byl aktuálně ryze mužský tým z Mašťova. Zmíněným pánům i všem dalším účastníkům za jejich skvělé výkony a reprezentaci domovských zařízení děkuji a gratuluji.“

A jaké byly další výsledky? Za vítězným Mašťovem, mimochodem loni posledním týmem, se umístilo družstvo z Chomutova, bronz potřetí v řadě, tedy dlouhodobě vyrovnaná forma, putuje do Podbořan. Jak již bylo řečeno, čtvrtá skončila Kadaň a pozice číslo pět připadla na Vroutek. Vroutečtí si ale následně spravili chuť v doplňkových soutěžích. Mezi doprovody opanoval barevné terče David Smělý, ve hře Bingo se fortuna usmála na pana Jiřího Kočerhána. Zvláštní cenu ředitelky za nejvyšší dosažené skóre v jednom kole, letos rovná stovka, si již podruhé v řadě odváží do Podbořan paní Božena Sýkorová. Klobouček, kdo umí, ten umí.

Závěrem se ještě sluší a patří poděkovat těm, kteří se postarali o kulturní tečku celého turnaje, tedy pěveckému souboru „Pjetka“ z 5. ZŠ Kadaň. Sluchu lahodící vystoupení bylo důstojnou tečkou krásného dne.

Domov pro seniory Kadaň