Užili jsme si zájezd do Krásného Dvora a na Valeč

  •  

Cílem posledního zájezdu Klubu seniorů v Roudnici n.L. před ukončením výletní sezony byl zámek Krásný Dvůr. Vyjeli jsme z Roudnice za deště ve středu 16.října.Doufali jsme , že déšť přestane a na nás se usměje sluníčko. To se také stalo, k zámku jsme již dojížděli za krásného počasí.

Protože už byl říjen, byli jsme jediní návštěvníci na zámku.Ten jsme si ,,rozděleni na 2 skupiny, v klidu prohlédli. Měli jsme vybraný základní okruh“Zámecké interiéry“ a procházeli jsme 18 místnostmi vybavenými mobiliářem především z 18. a 19. století. Po prohlídce jsme měli možnost : buď se projít v zámeckém anglickém parku s mnoha romantickými stavbami , nebo si zajít na kávu. V pravé poledne jsme už vyjížděli na oběd do obce Valeč , kde jsme měli kromě oběda objednanou prohlídku obce a kostela Nejsvětější Trojice .

Obci s 310 obyvateli vévodí barokní zámek, který se opravuje od 90 let.Fasáda září novotou , ale uvnitř zámku zatím žádný mobiliář není. Unikátní jsou sochy v zámeckém parku z dílny M.Brauna.Po Kuksu je jich zde nejvíce. Park zářil podzimními barvami a my jsme se spokojeni vraceli domů do Roudnice.

Za Klub seniorů v Roudnici n.L. M.Machová

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*