Setkání seniorů v Mostě

  •  

Osmnáctý ročník letního setkání seniorů v Mostě na Hipodromu, se tentokrát uskutečnil v country stylu. Při vstupu do areálu nás 24. srpna potěšili malým dárkem a žetony, na které jsme si mohli vyzvednout výborný koláč s čajem a pečenou klobásu.

Vždy soutěžila tříčlenná družstva v devíti disciplínách (všechny disciplíny byly na čas): Rýžování zlata – zde jsme se zavázanýma očima hledali zlaté nugety různých velikostí a hodnoty v nádobě s rýží a velice nás pobavil nápad, že když rýžování, tak s rýží. Bar u „žíznivého“ Antonína – hledali jsme k různým lahvím ta správná víčka a v této soutěži jsme patřili k těm nejsilnějšími. Uvaž šerifovi botu – protáhnout tkaničku v co nejvíce dírkách pro nás nebyl žádný problém. Country puzzle – při skládání dřevěného puzzle s kovbojem jsme se dost zapotili a byla to pro nás nejslabší disciplína. Hod na kaktus – při hodu kloboukem na různě vysoké kaktusy jsme se opravdu nasmáli. Hod do klobouku – plátěnými pytlíky, které měli každý jinou hmotnost, jsme se snažili trefit do tří klobouků, umístěných na dřevěném plotě, každý v jiné výšce.

Najdi si klíč k baru – další z disciplín, kde jsme opravdu zabodovali. V hromadě klíčů jsme hledali ty, které měli červený puntík a navlíkali jsme je na pružinu. Bollo ball – vždy dva míčky spojené provázkem jsme se snažili hodit na vzdálenou hrazdu tak, aby se kolem ní omotaly. Překvapení Magistrátu města Mostu – jednalo se o tzv. štafetu, kde jsme si při běhu z jednoho místa k druhému předávali štafetový kolík, v podobě dřevěného koně. I když jsme se neumístili na žádném předním místě v žebříčku, zhostili jsme se všech úkolů se ctí a s radostí. Souběžně s naším soutěžením probíhal i doprovodný program.

K poslechu a tanci hrála skupina „Melodie“, s kterou jsme si i zazpívali nám známé písničky. Úsměv na tváři nám vykouzlilo i taneční vystoupení těch nejmenších. Měli jsme možnost shlédnout vystoupení šermířské skupiny, ale i ukázky obrany studentů střední školy v Mostě. U stánkového prodeje jsme si mohli zakoupit pivo, limo, kávu, ale třeba i grog. Ten ale určitě nikdo nevyužil, protože nám opravdu počasí přálo. Byla zde i prodejní výstava výrobků z ergoterapeutických dílen. Příjemné letní setkání jsme zaslouženě zakončili na chutném obědě, který jsme měli zajištěný v Domově pro seniory „Astra“ v Mostě. Velice děkujeme Městské správě sociálních služeb v Mostě, za pozvání a příjemný den. Budeme se opět těšit na příští rok.

Text a foto: Kamila Hejnová, Domov sociálních služeb v Meziboří