Prezident přijel do kraje. Setká se v Mostě se seniory

  •  

Prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Jeho pátá návštěva v regionu začala přivítáním s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem před budovou krajského úřadu v Ústí nad Labem.

Prezidentská kolona dorazila před úřad kolem půl jedenácté dopoledne. Tam prezidentský pár přivítal hejtman Oldřich Bubeníček s manželkou.

Na setkání se zastupiteli prezident ocenil hospodářský růst a pokrok Ústeckého kraje v posledních letech. V narážce na své minulé cesty do regionu řekl, že může srovnávat. Zmínil i klesající nezaměstnanost a růst průměrné mzdy.

Oba politici si pak vyměnili dárky. Prezident dostal regionální potraviny a krbové náčiní, které vyrobili žáci roudnické školy. Bubeníček zase unikátní mozaiku Inspirující Vysočina. Prezident se také podepsal do Pamětní knihy.

V Ústeckém kraji se prezident setká také se starosty a studenty, zástupci odborů a hospodářské a sociální rady. V programu nechybí mítinky s občany na náměstích. Zeman nedávno odmítl názory, že by jeho návštěvy regionů byly součástí kampaně před prezidentskými volbami, které se konají v lednu příštího roku a v nichž hodlá opět kandidovat.

Dnes prezident zavítá ještě do Bíliny a Mostu, odpoledne se setká se seniory z Ústeckého kraje při příležitosti Dne seniorů. V dalších dnech navštíví prezident ještě Dubí, Chomutov, Žatec či Šluknov.