Plavkyně trénovala s teplickými seniory

  •  

Několik dní před pokusem překonat kanál La Manche si v teplickém aquacentru spolu s místními seniory z klubu Zvonkohra zatrénovala plavkyně Lucie Leišová. Cílem akce je zdejší seniory přesvědčit, že plavání je prospěšné.

Podle české plavkyně je za vším projekt Sen sen Konta Bariéry, do kterého je teplický klub zapojený. „Vlastně to vzniklo náhodou, když jsme se se seniory potkali. Oni mi řekli, že mají v Teplicích skvělý bazén,“ uvedla. Proto se rozhodla jejich plavání podpořit a celkem v teplické hale strávit 12 hodin. „Na La Manche odlétám v červenci, nemohu tedy těsně před odlete plavat plných 12 hodin. Ale počítám, že nějakých 25 kilometrů zdolám,“ uvedla na startu. Na první bazény se ji rozhodli doprovázet nejen členové klubu, ale i ředitel Aquacentra Teplice Michael Paraska.

Z přítomnosti známé plavkyně byli senioři nadšení. Na celý den si připravili pečlivý rozpis toho, kdo kdy bude plavat. Jen je všechny mrzelo, že Helena Voctářová, která vše zařizovala, těsně před akcí onemocněla a nemohla se jí zúčastnit.

Plavat chodí členové Zvonkohry pravidelně. Účastnili se i štafet, ve kterých společnými silami právě kanál mezi Evropou a Velku Británií zdolali. „Plavání je zde velmi populární. Máme dokonce členku, která se díky tomu ve svých 80 letech naučila plavat,“ prozradil Václav Samek.