Mladík bez skrupulí okrádal starou ženu

  •  

Ústeckým policistů se podařilo dostat za mříže osmnáctiletého muže, který okrádal seniory. Policisté ho l obvinili z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné držení platebního prostředku. Je ve vazbě a hrozí mu tři roky vězení.

Podle mluvčí policie Veroniky Hyšplerové mladík v prosinci využil nepozornosti poškozených a v prvním případě z batohu na zádech a ve druhém případě z přední kapsy bundy odcizil peněženku. „Další dva případy, které se mu podařilo prokázat spolu úzce souvisí. Hned první den v roce na ulici oslovil 78letou babičku s tím, zda nepotřebuje pomoci s vozíkem. Seniorka se s mužem dala do rozhovoru, že bude moc hodný a jestli by jí na vozíku neopravil rozbité kolečko. Samozřejmě, že této šance využil. Seniorka si ale ovšem nevšimla, že jí vypadly klíče od bytu,“ uvedla.

Zloděj klíč sebral. Když viděl, že seniorka odchází jiným směrem, tak se se svou přítelkyní vydal do jejího bydliště. On hlídal venku, ona šla dovnitř. Po třech minutách vyšla s platební kartou. Dveře pouze zabouchla a klíče nechala v zámku. Následně si s bezkontaktní platební kartou několikrát nakoupili v různých obchodech zhruba za částku 5 tisíc korun. To mu nestačilo a babičku odhadl na snadnou oběť. Zhruba devět dnů na to se odvážil zazvonit u jejích dveří s legendou, že jde na odečet tepla. „Babička si ho nepamatovala a bez jakéhokoliv prokázání ho pustila dovnitř. Ještě mu vyprávěla o nedávné ztrátě klíčů a komplikacích, které ji tím vznikly. Od poškozené následně vylákal poplatek 100 korun, kdy jen zjistil, kde seniorka peníze schovává. Poté odlákal její pozornosti a odcizil zbylých 13 tisíc korun. Nakonec se slušně rozloučil a spokojeně odešel,“ dodala Hyšplerová.

Soudce návrh na uvalení vazby akceptoval a mladík se v současné době nachází ve vazební věznici. Vzhledem k tomu, že byl v loňském roce dvakrát podmíněně odsouzen, tak mu v současné době hrozí trest odnětí svobody až do výše 3 let.