Mikulášská zábava v Barvířské očima uživatelky

  •  

Dne 5. prosince se v Domově pro seniory Barvířská 495 konala mikulášská zábava. Uvítání všech přítomných se zhostila Radka Tížková. Seznámila nás s programem dne s příslibem překvapení. Na pódiu byla připravena skupina Melodie.

Potom už vstoupily do sálu ergosestřičky v typickém oblečení „sv. Trojice“ – Mikuláše, 2 andělů a čerta, který byl tak dokonale maskován, že jej poznalo málo seniorů, mezi ně jsem patřila i já.

A již vstupovala do sálu Krušnohorská dudácká muzika. Nastalo to pravé veselí. Zahráli nám koledy, které si i někteří senioři s hudebníky i zazpívali. Senioři a seniorky měli na stolcích vánoční pečivo – rohlíčky, linecké nebo pracny, k němuž si dle přiloženého nápojového lístku mohli něco objednat.

Také se nezapomnělo na soutěž – na rychlost se namotávali dárečky, soutěžící obdrželi malou drobnost. Po skončení soutěže přišla na řadu hudební skupina Melodie s panem Vejražkou a paní Váňovou.

A už je tu zase vzpomínka na dědu. Asi ve věku 60 let jej napadlo, že jelikož prý je to úctyhodný věk, mohl by dělat Mikuláše. Babička na to reagovala jízlivě, což dědu spíš utvrdilo v myšlence a začal horlivě shánět plnovous. Tehdy nebyly ty možnosti jako dnes, obstaral si v drogerii vatu a potom začal přemýšlet, jak mu to tam bude držet. Byl u kamaráda ševce a ten mu nabídl ševcovský pop (lepidlo). Dědovi se to sice nezdálo a babička, ta byla diplomat, mlčela.

Nepřejte si slyšet, co se stalo při odstraňování lepidla. Děda spílal, svolával hromy a blesky na kamaráda ševce a dokonce si s ním ani nepřiťukl s pivem. Babička jen utrousila „No a co, teď máš tváře jako růže, tak si toho važ.“ Následovalo prásknutí dveřmi a děda šel do hospody zapít tu, jak on říkal „potupu“. S babičkou nějakých pár hodin nemluvil, ač mu podstrojovala různé dobroty a i pomáhala hledat po bytě fajfku, kterou diplomaticky schovala, aby ji zas jako „objevila“. Takový byl u nás Mikuláš, až to dědu přešlo, ale zdůvodnil to tím, že je Jiří Pokorný. Jenže babička pokorná prý není, ale „jízlivá“. Já jsem také nosila za svobodna jméno Pokorná. To jsem se zase rozepsala.

Čtvrteční odpoledne se vydařilo a my všichni se zase těšíme na další akce. Vám všem, kteří se podílíte na akcích, opět děkuji za všechny, co se jich zúčastňují, a těšíme se na další zážitky.

Až tě večer čerti lapnou,

až za tebou pytel zapnou,

nebraň se a neměj zlost,

vždyť na světě je lidí dost.

 

Anděla Karlíková, uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495

Foto: msss-most.cz

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*