Klienti denního stacionáře uspěli v soutěži první pomoci

  •  

V prostorách Armex Sportcentra se uskutečnila každoroční Soutěž v první pomoci. „Na soutěž v první pomoci jsme se se třemi našimi klienty, kteří projevili zájem se zúčastnit, připravovali déle než měsíc.

Probírali jsme jak teoretické znalosti, tak i ty praktické, na které jsme se museli více soustředit z hlediska větší náročnosti,“ uvedla vedoucí stacionáře Jitka Studená. S praktickou přípravou nám pomohl i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník v rámci akce „Škola Děčín 2019“, který našim klientům umožnil trénink resuscitace na cvičné figuríně, a ochotně nám ukázal a vysvětlil správný postup.

V prostorech sportovní haly Armex se soutěžilo v 18 disciplínách, kde soutěžící mohli ukázat své znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci. V rámci této soutěže pro družstva a jednotlivce se zdravotním postižením z celého regionu se letošního ročníku zúčastnilo celkem 11 družstev. Mezi družstvy zvítězil tým DOZP Oleška – Kamenice, p.o., druhé místo patří našemu denními stacionáři Domino – Centrum sociálních služeb Děčín, p.o. a třetí místo obsadilo družstvo pořádající organizace Cesta do světa, pobočný spolek Slunečnice, z.s..

Po slavnostním vyhodnocení družstev a jednotlivců následovalo vystoupení děčínské taneční skupiny Prestige, která předvedla velkolepou taneční show. Závěrečný raut pak byl příjemným zakončením pro všechny účastníky soutěže. Naši klienti si akci velice užili a rádi se zúčastní i příštího ročníku.

Centrum sociálních služeb, Děčín

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*