FOTO: Za anděly do Úštěku

  •  

Za šuměním andělských křídel se  rozjel  mostecký KS č.2  v adventní čas do Úštěku. Centrem turistiky města je malé historické jádro s mnoha zachovalými pozdně gotickými měšťanskými domy.

Čekání na let andělů ( 3 mladé odvážné dívky )  z kostela sv. Pavla a Petra využili členové klubu jednak k procházce tradičním vánočním  jarmarkem, jednak k prohlídce  čertovského  muzea, na které se sešli důchodci a školní děti. Obě skupiny si rozuměly a s chutí si vychutnaly čertovskou  atmosféru  muzea. Andělský let byl odměnou za mrazivé čekání a všichni si během letu andělů pobroukávali vánoční písně, znějící náměstím.

Zahřátí svařáčky a grogy se seniorští kantoři přesunuli do opravené (r. 2011 ) synagogy a židovského  muzea v Podolské ulici. Zde si mohli porovnat systém českého a židovského školství, na které je toto muzeum zaměřeno. A porovnávalo se.

Cestou do Mostu z Úštěku, památkové rezervace, která byla nejednou využita jako kulisa k filmům, se klub zastavil ještě v botanické zahradě v Teplicích, kde se zapojil i do vánočních dílen pro veřejnost.

Celodenní výlet se tradičně povedl a to i díky finanční podpoře Magistrátu města Mostu a krajské rady seniorů Ústeckého kraje.

L. Blumenthalová