FOTO: Na Americký den přijel mezi seniory světový král popu

  •  

Obyvatelé kadaňského Domova pro seniory mají skvělý úlovek do své sbírky fotografií. Momentku s králem popu Michaelem Jacksonem nemá kdekdo. Pořídit si ji mohli na dalším z tematických dnů Domova, po letní Itálii se nyní senioři vydali za velkou louži.

„Když jsme před časem plánovali akce, nikoho ani nenapadlo, že další z našich tematických dnů, tentokrát Americký, připadne přesně na den tamních voleb,“ říká ředitelka zařízení Lenka Raadová, „Ameriky bylo všude plno, skoro až moc, my jsme si přesto ty své „hvězdy a pruhy“ od začátku do konce užili. Zlatým vrcholem celodenního programu pak byla návštěva a vystoupení světové hudební hvězdy první velikosti, Michaela Jacksona, v civilu Honzy Moflára z Bíliny.“

Právě načasování celé akce vyšlo v kontextu probíhajících amerických voleb celkem kuriózně, dle slov ředitelky to ale nakonec bylo tak trochu i ku prospěchu. „Na poslední chvíli jsme mohli do pásma zařadit také setkání dvou amerických prezidentů, stávajícího a čerstvě zvoleného, a jejich symbolickou výměnu klíčů k Bílému domu. Když to tedy ve finále spočítáme, měli jsme zde v jeden den trojnásobné zastoupení mezinárodních osobností,“ usmívá se šéfka Domova.

h n02 n03 n04

Domov pro seniory Kadaň