FOTO: Kroužek REV!VAL zahájil „šňůru“ pozdního léta

Foto: Arkadie
  •  

Neobvyklý závěr prázdnin si užily děti z Kroužku REV!VAL, hudebního souboru „školičky Arkadie“, oficiálně 1.stupně ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s. Spolu se svými pedagogy se vypravily v posledním prázdninovém víkendu na druhý ročník festivalu „Lípa Petra Traxlera“ v Olešnici u Havlíčkova Brodu.

„Na akci jsme byli pozváni na základě doporučení paní Vlasty Rydlové, organizátorky festivalu integrace Slunce, jehož jsme v pražském paláci Akropolis pravidelnými účastníky,“ říká jedna z dospělých protagonistek souboru a zároveň asistentka pedagoga, Zuzka Potočková. „Přestože není Havlíčkův Brod zrovna za rohem, akci jsme si nemohli nechat ujít, neboť jsme byli okolnostmi, které nás na ni přivedly, velmi polichoceni. Navíc z Okrouhlice, jejíž součástí Olešnice je, pochází Michal Ambrož, jehož některé skladby z Jasné páky a Hudby Praha máme ve svém repertoáru. Děkujeme, že jsme mohli být součástí festivalu, moc jsme si vystoupení užili.“ Na festivalu děti čekalo vlídné přijetí, chutné občerstvení, skvělá atmosféra a Kroužek REV!VAL, navzdory dvouměsíční prázdninové pauze, odvedl standardně zběsilý, veselý a bezprostřední výkon. O výborné náladě, která při vystoupení panovala se můžete přesvědčit na kanálu ZŠ a PrŠ Arkadie na Youtube, kam záznamy ze svých vystoupení pravidelně umisťují.

Festivalové vystoupení  zahájilo „šňůru“ pozdního léta a podzimu, na které se budete moci setkat s malými muzikanty i vy. 8.září otevřou múzickou přehlídku Divadlo na zámku na nádvoří teplického zámku, v neděli 1.října září vystoupí na Rogalo DC v Děčíně a určitě se také objeví na některé z teplických Malých Paříží.

Josef Hon, Arkadie Teplice