Domácí péče pomůže a naučí vše potřebné

  •  

Domácí péče přispívá ke zvýšení kvality života v průběhu nemoci, urychluje proces uzdravení a pomáhat získat soběstačnost, třeba diabetikům při aplikaci inzulínu. Stejně jako u dvaadevadesátileté paní Mileny, ke které dochází pomáhat s aplikací inzulínu a všemi úkony kolem toho sestřička Petra Kubínová z ústecké agentury domácí péče ACME.

Stáří přináší nemoci, říká paní Milena

V bytovém domě na ústeckém Střekově bydlí energická paní Milena. Sympatická sestřička Petra k ní chodí pravidelně kvůli aplikaci inzulínu. Paní Mileně byl diabetes zjištěn letos na jaře. Trpěla nemocí srdce, které své stále častější slabosti přičítala. Jedna ze slabostí vedla až ke kolapsu a pozorování v nemocnici. „Mým hlavním problém je stres a ten u mě asi za tu cukrovku může a to jsem se nikdy nenervovala,“ říká smutně paní Milena, ale dodává, že s cukrovkou v nemocnici neležela, a dokonce to odmítla, proto po domluvě s diabetologem k ní začala chodit právě sestřička Petra.

„Každý rok ve stáří vám přinese nějakou nemoc, a když se to pak smíchá, tak to prostě člověka porazí,“ vysvětluje paní Milena.

„Paní Milenu zpráva o tom, že si bude muset píchat inzulín, opravdu nepotěšila a bylo to pro ni velmi náročné,“ doplňuje sestřička Petra. „Standardně totiž lidé, co jim je diagnostikována cukrovka s nutností píchat si inzulín, leží v nemocnici, aby se naučili vše potřebné kolem správné aplikace.“

Se vším potřebným pomůže sestřička

Paní Milena je i ve svém pokročilém věku soběstačná a ve výborné formě. „Přišla jsem první den a vysvětlila paní Mileně, že inzulín má hodně lidí a že se to spolu naučíme. Takže nejdříve změříme hladinu cukru, podle toho přizpůsobíme aplikaci inzulínu, učím ji životosprávu diabetika, a aby poznala příznaky nízké, či vysoké hladiny cukru,“ vysvětluje sestřička Petra Kubínová a dodává, že s trochou cviku to brzy zvládne úplně sama.

Domácí péče není jen pro seniory

Sestřičky z domácí péče ACME se starají o nemocné, jejichž zdravotní stav nevyžaduje soustavnou lékařskou péči, ale kvalifikovanou ošetřovatelskou péči podle pokynů lékaře. Služba domácí zdravotní péče je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Během všedních dnů mají sestřičky své stálé klienty a o víkendech jezdí podle toho, jakou mají službu.  Není určena jen seniorům, tyto zdravotnické služby hradí pojišťovny také dětem a mladším lidem. „Starala jsem se i o dítě kojeneckého věku, kterému jsem podávala parenterální výživu, a pomáhala mamince s adaptací na domácí prostředí,“ uzavírá sestřička Petra.

ACME Domácí péče s.r.o.

Železničářská 908/24

400 03 Ústí nad Labem

Email: info@acmepece.cz

Telefon: 475 216 331

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*