FOTO: Den otevřených dveří přilákal několik stovek návštěvníků

  •  

Pohádková cesta Domovem, sedm kouzelných stanovišť, pětadvacet bytostí z říše dětských příběhů. Kadaňský Domov pro seniory otevřel opět po roce své brány široké veřejnosti a přivítal několik stovek malých i velkých návštěvníků.

„Byl to nádherný den. Během pár hodin jsme uvítali dobře kolem pěti set hostů. Takový „šrumec“ Domov ještě nezažil. Dopoledne jsme provedli jedenáct školních skupin, na odpolední Pohádkovou cestu dorazilo na tři sta dětí a rodičů. Letošní Den otevřených dveří byl z našeho pohledu velmi, velmi úspěšný. Doufám, že stejně jako nám, se netradiční akce líbila také našim návštěvníkům,“ vyjadřuje spokojenost ředitelka Domova Lenka Raadová.

A co všechno si mohly děti se svými doprovody kromě samotné prohlídky vyzkoušet? Na koho mohly v Domově narazit? Bylo toho opravdu hodně. U Aladina vypouštěly džina z láhve, jinde se lovila zlatá rybka, u Dlouhého a Širokého skládaly test na posledního do trojice, ochutnávaly pokrmy z čarodějné kuchyně…

Pohádkové postavy se chopily také průvodcovských rolí. U vchodu všechny vítal Maxipes Fík s Ájou, na cestě samotné pak prováděli Pat a Mat, Křemílek a Vochomůrka nebo třeba Bořek stavitel. A koho cesta neunavila, mohl si nechat vymalovat obličej, projet se na koni či si zařádit na nafukovací maxiskluzavce.

n00 n11 n16 n18 n20 n21 n22 n26 n28 n33 n38

Zdeněk Moravec, MěSSS Kadaň, Domov pro seniory