Člověče nezlob se propojilo generace

  •  

Budování vztahů mezi generacemi by mělo být součástí každodenního života. Vzájemná spolupráce mezi mladými a staršími a na jejich přínos pro všechny by se nemělo zapomínat. V rámci budování generačních vztahů, uspořádali v domově pro seniory v Meziboří turnaj ve hře Člověče nezlob se.

„Pozvali jsme do našeho zařízení DSS Meziboří děti z MŠ Kaštánek v Litvínově. Přijela skupina 25 předškoláků, společně se svými učitelkami. Turnaje se zúčastnilo 16 dětí a proti nim nastoupil stejný počet seniorů. Celkem se hrálo na osmi hracích deskách. Z každé rozehry postupoval do dalšího kola jeden vítěz. Nakonec zůstalo jedno herní pole a k našemu překvapení postoupili do finále opět 2 děti a 2 klienti, tak jak tomu bylo na začátku,“ popisuje průběh turnaje Blanka Beranová z DSS Meziboří .

V průběhu celého dopoledne, bylo pro nesoutěžící a i pro ty děti, co již hru skončily, připraveno několik zábavných stanovišť. Ta byla umístěna po celé budově. Každý měl tak možnost se seznámit s prostory a vybavením. Doprovodu dětí po zařízení a pro lepší orientaci se zhostili zaměstnanci DSS.

„Velkými favoritkami, které reprezentovaly seniory, byly paní Anna Výborná a Libuše Cigáňová. Za to jim náleží velká gratulace,“ hodnotí hráče z Domova Blanka Beranová.

Na závěr turnaje ve hře Člověče nezlob se, byli vyhlášeni vítězi, kteří obdrželi věcné ceny. Všem hráčům byl předán pamětní list a nechyběl putovní pohár, který zůstal v Domově